FGEM

Wszystko o szkodnikach, chorobach pszczół.

FGEM

Postprzez jozef » 01 lis 2012, 22:42

OLEJ MINERALNY jako alternatywa leczenia w przypadku roztoczy pszczelich
jozef
 
Posty: 190
Afbeeldingen: 53
Dołączył(a): 06 lis 2010, 15:01

Re: FGEM

Postprzez jozef » 01 lis 2012, 22:43

punaise_r.gif (643 oktetów) Wnioski

Badania te i te z innych badaczy wskazują, że olej może być skuteczną formą alternatywą leczenia dla roztoczy pszczelich. Ciało roztoczy pszczelich jest płaska, dzięki czemu mają wysoki stosunek objętości powierzchni (współczynnik również używane przez włoskich naukowców) roztoczy pszczelich. Ponadto, badania brytyjskich naukowców wskazują, że samice kontroli wymiany gazów przez dostosowanie ich części układu oddechowego. Te cechy wraz z pszczół / roztocza wielkości ciała wskaźnika różnicowego uczynić roztocza bee narażone na leczenie z olejami bez szkody dla pszczół. Stosowana z Propan Burgess Portable Zamgławiacz Insect, olej mineralny, jest wydana w mikroskopijne cząsteczki średnio 15 mikronów średnicy dyspergujące cząstek w całym ulu w postaci mgły.

Mikroskopijnej wielkości cząstek jest uważana odgrywają bardzo ważną rolę w stosowaniu jako FGMO akarycydu. W tej formie, olej penetruje układ oddechowy roztoczy, blokując je i powodując śmierć przez uduszenie. Co najważniejsze, wydaje się, że olej mineralny stosuje się w tej postaci jest również skuteczne w leczeniu tchawicy roztoczy od oleju przenika oddechowe pszczół, odsłaniając w ten sposób, roztoczy w oleju, jak do roztocza Varroa. Ciąg rozwarstwienie pszczół tchawicach wykazała całkowity brak tchawicy roztocza w koloniach testowych. Wyniki te są zgodne z tymi, pszczelarz na Wyspach Kanaryjskich (Hiszpania), wykorzystujących olej mineralny do leczenia tchawicy roztocza. Pszczelarz napisał wskazując wielką stopnia skuteczności FGMO do tego celu.

Początkowej fazie badań z oleju mineralnego okazały pracochłonne, zmniejszenie urokowi oleju mineralnego jako alternatywnego leczenia. Jednak, gdy stosowane w mgły tworzą procedura staje się szybkie, łatwe i ekonomiczne wymagające pięć sekund na gałęzi i mniej niż jeden galon oleju przez cały rok. Zamgławiacz nie skomplikowane urządzenie jest. Jest łatwy w obsłudze przez pracowników stoczni pszczelich, ułatwiając jego stosowanie przez pszczelarzy indywidualnych i komercyjnych. Tak więc, w jednej z realizacji celów ostatniego okresu badania, do oceny opłacalnej metody stosowania oleju mineralnego jako akarycydu.

W dużych wielkości kolonii, które wymagają większej ilości mgły olejowej, pszczoły może ale nie miesza się agresywne wbrew początkowym raportów w całym kraju, wskazując, że stosowanie budzi FGMO agresywności. Olej mineralny stosowany w tej formie nie wydaje się mieć szkodliwy wpływ na mieszkańców ula tym Queens, larw i dorosłych. Wzory hodowlane są pełne i jednolite i nie ma oznak śmiertelności larw obserwowano. Queens nadal leżała bez przeszkód aż do późnej jesieni, kiedy ostatnio sprawdzane.

Wyniki badania wskazują, że na 4,50 dolarów za galon i 65,00 dolarów za Zamgławiacz, olej mineralny z jego łagodnych cechach może być niezawodne, przyjazne dla środowiska i efektywne kosztowo alternatywę leczenia roztoczy pszczelich zwłaszcza zwiększenia odporności roztoczy znanych pestycydów. FGMO jest o wiele bardziej skuteczne niż te badania wykażą oceniać jeśli liczby roztoczy pozostałych po leczeniu od leczonych kolonie nadal podlegają zarażeniem z sąsiednich kolonii kontroli. Również FGMO byłoby bardziej skuteczne, jeżeli są stosowane w postaci mgły w połączeniu ze stałym, takich jak źródła FGMO pasztecików FGMO lub dozowników FGMO. Ta faza połączonych form stosowania planuje rozpocząć wiosną przyszłego roku.
jozef
 
Posty: 190
Afbeeldingen: 53
Dołączył(a): 06 lis 2010, 15:01

Re: FGEM

Postprzez jozef » 01 lis 2012, 22:44

punaise_r.gif (643 oktetów) Streszczenie

Roztoczy pszczelich są odpowiedzialne nie tylko za zniszczenie dużej liczby kolonii rocznych, ale również straty z tytułu zmniejszenia produkcji, dodano koszt leczenia, pracy i badań. Jako nowe drogi leczenia są badane i testowane są nowe produkty i wprowadza w pszczelarstwie, nadzieje zamknięcia, jeśli nie likwidacja, kontynuuj. Podobnie jak w poprzednich latach, dochodzenie przez spożywcze olej mineralny, FGMO nadal w poszukiwaniu opłacalne, pszczoły i leczenie ekologicznym dla roztoczy pszczelich.
jozef
 
Posty: 190
Afbeeldingen: 53
Dołączył(a): 06 lis 2010, 15:01

Re: FGEM

Postprzez jozef » 01 lis 2012, 22:47

jozef
 
Posty: 190
Afbeeldingen: 53
Dołączył(a): 06 lis 2010, 15:01


Powrót do Choroby, szkodniki , olejki eteryczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron