Strona 1 z 1

Sumak

PostNapisane: 25 sty 2012, 21:47
przez jozef
sumak , ? czy ktoś coś słyszał na ten temat i zastosowaniu go ? pozdrawiam jozef

Re: Sumak

PostNapisane: 26 sty 2012, 17:35
przez jozef
co nie znacie tego

Re: Sumak

PostNapisane: 27 sty 2012, 18:33
przez StanleyK
jozef napisał(a):sumak , ? czy ktoś coś słyszał na ten temat i zastosowaniu go ? pozdrawiam jozef
Józek, ja tym Sumakiem mam obsadzoną pasiekę, chyba ze 20 szt. pszczółki go bardzo chętnie oblatują. Drzewa Sumaka są niezbyt wysokie ale dają cień moim rodziną pszczelim, ale że jest przydatny w walce z warrozą to pierwsze słyszę. Muszę na wiosnę wypróbować, tylko nie wiem czy ten obeschły kwiatostan (baśki) czy liście jego się wykorzystuje. Prawidłowa jego nazwa to Sumak Octowy. Józek napisz mi co się wkłada do podkurzacza by zadziałało na warrozę. Jeszcze lepszy dla pszczół jest Sumak Biały na nim dopiero jest multum pszczół, mój kolega obiecał mi kilka sadzonek tego białego Sumaka, ma on taką wadę że bardzo ciężko się przyjmuje w porównaniu do Sumaka Octowego.

Pozdrawiam serdecznie
Stanley

Re: Sumak

PostNapisane: 13 lut 2012, 13:18
przez Dominik G.
Drogi panie Juzefie.
Posiadam ten gatunek rosliny i z wielką chęcią dam panu sadzonhki. Jest to dość kłopotliwa roślina która puszcza durzo pendów kture rozrastają się przez korzenie i cięrzko utrzymac je tak w jednym miejscu.Lecz ma pękne kwiaty i walory estetyczne i polecam ją do ogrodów a tagże może do pasieki .
Pozdrawiam Dominik G.
:D

Re: Sumak

PostNapisane: 13 lut 2012, 13:28
przez Dominik G.
Jeśli jest Pan zainteresowany to proszę niech się pan zemną skontaktuje na wiosnę w maju gdyż wtedy wypuszcza dużą ilość kłączy.
Pozdrawiam Dominik G.

Re: Sumak

PostNapisane: 22 lut 2012, 18:14
przez jozef
Dominik, tego rodzaju sumaka mam u siebie ale jest jeszcze inna odmiana pozdrawiam jozef

Re: Sumak

PostNapisane: 11 mar 2012, 22:48
przez jozef
po pierwszych oblotach odpaliłem podkurzacz i dodałem sumak , daj bardzo jasny dym i dużo , reakcji negatywnej od pszczół to nie widziałem albo żeby mocno od niego stroniły normalna reakcja pszczół ,
pozdrawiam jozef