Varroa Control

Wszystko o szkodnikach, chorobach pszczół.

Varroa Control

Postprzez jozef » 20 lut 2011, 17:06

przez jozef » 23 Sty 2011, 20:12
warrozy Controlling nie musi oznaczać przy użyciu substancji chemicznych byś raczej nie będzie pompowania do swojego pokrzywka lub całej firmy pszczół. We know that fluvalinate and flumethrin are mostly no longer effective. Wiemy, że fluwalinat i flumetryna są w większości nie skuteczne. They also have the potential to build up in the wax, especially if you do not change the combs as often as you should. Mają również możliwość nagromadzenia się w wosku, zwłaszcza, jeśli nie zmieniają grzebienie tak często, jak powinny. We have found that oxalic and formic acids are either nasty to use or reduce the life of queens. Stwierdzono, że kwasy mrówkowy i szczawiowy są albo paskudne do wykorzystania lub skracają żywotność matek. At Kemble Bees we have developed a way of keeping varroa down to levels which are not economically damaging whilst controlling swarming and enforcing comb renewal. Na Kemble Bees opracowaliśmy sposób na utrzymanie warrozy w dół do poziomów, które nie są ekonomicznie szkodliwe kontrolując jednocześnie roi i egzekwowanie odnowienia grzebienia. It can also be used as a way of requeening coupled with nuc production. Może być również używany jako sposób połączony requeening z nuc produkcji.
jozef
 
Posty: 190
Afbeeldingen: 53
Dołączył(a): 06 lis 2010, 15:01

Re: Varroa Control

Postprzez StanleyK » 03 maja 2011, 11:40

Ja tam jadę Amitrazą i póki co jest ona bardzo skuteczna na to paskudztwo, a jednocześnie jest to bardzo tanie leczenie rodzin pszczelich, bo jak obliczyłem koszt jednego odymienia rodziny pszczelej Varomorem, to zaledwie około 0,15zł. Żadnego badziewia refundowanego z koła nie biorę już któryś rok i pszczółki mam czyste.

Pozdrawiam serdecznie
Stanley
StanleyK
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 sty 2011, 12:29

Re: Varroa Control

Postprzez Repetosiak » 25 sie 2011, 23:35

Amitraza rozumiem ze masz na mysli apwarol w tabletkach do spalania. Prosze o potwierdzenie. Z góry dziękuję
Repetosiak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 sie 2011, 23:18

Re: Varroa Control

Postprzez StanleyK » 27 sie 2011, 13:07

Repetosiak napisał(a):Amitraza rozumiem ze masz na mysli apwarol w tabletkach do spalania. Prosze o potwierdzenie. Z góry dziękuję





Nie kolego nie stosuję Apiwarolu choć on też zawiera substancję czynną w postaci Amitrazy, ja kupuję u weterynarza Taktick który zawiera 12,5% Amitrazy i na nim bazuje. Apiwarolem gdybym miał odymiać moją skromną pasiekę to zajęło by mi to co najmniej dobre pół dnia a faromorem robię to w niecałą godzinę. Tylko że waromor cosik ostatnimi czasu mi się pie...li po prostu zachodzi rurka i nie do końca pracuje tak jak powinien.

Pozdrawiam serdecznie
Stanley
StanleyK
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 sty 2011, 12:29

Re: Varroa Control

Postprzez BeeTheOne » 04 wrz 2023, 13:14

Swego czasu też miałem z tym problem i również zastosowałem ten środek, który bardzo mi pomógł

___________________________________
https://www.caprinew.pl/
BeeTheOne
 
Posty: 65
Dołączył(a): 14 sty 2021, 14:25


Powrót do Choroby, szkodniki , olejki eteryczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron